Чи варто купувати міжкімнатні двері зі склом?
В останні роки двері зі склом стали дуже популярними. Завдяки сучасним технологіям виробництва вони доступні в широкій колірній гамі, а також у багатьох візерунках і фактурах. Перш ніж прийняти рішення купити скляні міжкімнатні двері, варто уважніше ознайомитися з рішеннями, представленими на ринку.
Переваги та недоліки скляних дверей
Перш за все, вони елегантні та надають інтер'єру характер. Крім того, скло пропонує багато декоративних можливостей. Їх перевагою також є те, що вони чудово підходять як для сучасних, так і для традиційних квартир. Крім того, двері зі склом освітлюють інтер’єр, тому їх особливо рекомендують використовувати для невеликих приміщень. Також їх охоче вибирають там, де немає природного освітлення, наприклад, у ванних кімнатах, кухнях або холах. Чим більше склопакет, тим світліше буде в кімнаті. Якщо ми виберемо загартоване скло, то воно буде стійким до перепадів температур. Ще однією перевагою скляних дверей є те, що вони ідеально підходять для приміщень з підвищеною вологістю, оскільки вони стійкі до неї.
Однак вони не позбавлені недоліків. В першу чергу варто згадати низьку теплоізоляцію. Тому не варто вибирати їх, коли ми хочемо відгородитися від шуму. Також вони не забезпечують надійну теплоізоляцію. Вибираючи скляні міжкімнатні двері, ми повинні враховувати більшу вартість, ніж у випадку з традиційними. Крім того, вони вимагають частого догляду. Скло забруднюється і на ньому видно всі забруднення.
Найбільш популярний склопакет, який використовується в міжкімнатних дверях
На ринку представлені двері зі склопакетами різних розмірів. Зазвичай це невеликі вставки прямокутної або круглої форми. Однак зростає популярність дверей з суцільноскляними полотнами, які мають рами з різних матеріалів, наприклад, алюмінію, дерева або пластику. Для дверей рідко використовується повністю прозоре скло. Зазвичай використовуються ті, які пропускають світло, але не дозволяють побачити, що знаходиться всередині кімнати. Це підвищує комфорт використання.
За способом відкривання бувають розпашні, розсувні та відкидні двері. Розпашні двері, також відомі як двері на петлях, вимагають багато місця. Однак вони функціональні, прості в збірці та відносно дешеві. Своєю чергою, одностулкові розсувні двері відмінно підходять для невеликих приміщень, де мало місця. З іншого боку, подвійні двері рекомендуються для розділення кімнат, наприклад, вітальні та кухні. Складні двері, також відомі як зламані двері, ідеально підходять для вузьких проходів або гардеробів. Склопакет можна використовувати в будь-якому типі міжкімнатних дверей.
А як щодо безпеки?
Існує думка, що скляні двері не довговічні та безпечні. Ніщо не може бути більш неправильним. Якщо ви обираєте якісні, вам не доведеться турбуватися про їхню довговічність. Скляні двері виготовлені з так званого безпечного скла. Буває двох видів: клеєний і загартований. Клеєне скло складається принаймні з двох скляних панелей, які міцно з’єднані між собою смолою або фольгою. Це запобігає розбиттю скла в разі розбиття. Більшою популярністю користується загартоване скло. Він утворюється в результаті термічної обробки, яка полягає в нагріванні скла до температури навіть понад 600 °C, а потім швидкому охолодженні. Завдяки цьому скло набуває більшої міцності, а також утворюється так звана мережа тріщин, через яку скло при розбитті розбивається на дрібні шматочки, які не мають гострих країв.
У дверях використовуються різні види скла
У міжкімнатних дверях часто використовується плоске скло. Прозоре й має гладку поверхню та ніжні кольори. З іншого боку, декоративне скло може мати візерунки, які утворюються під час прокатки скла.
Кольорове скло, навпаки, утворюється під час фарбування розплавленої скломаси. Це дозволяє досягти одночасно стійкого та однорідного кольору. Відтінок, який ми отримаємо, залежить насамперед від концентрації барвника, тиску та температури. Фарбоване скло також можна напилювати.
В такому випадку використовуються органічні фарби, які не вимагають випалювання і висихають на відкритому повітрі. Вони дозволяють створювати навіть найвишуканіші дизайни. Скло також можна фарбувати методом трафаретного друку. Створюється шляхом нанесення фарби при високій температурі, що робить малюнок неабразивним.
Великою популярністю користується матове скло. Його отримують за допомогою механічного методу, тобто піскоструминної обробки, як правило, кварцовим піском під високим тиском, або хімічного методу, що включає кислотне та безкислотне травлення. У скляних дверях також використовуються вітражі.
Де придбати міжкімнатні двері зі склом?
Якщо ви шукаєте, де придбати міжкімнатні двері зі склом, то завітайте до нашого каталогу або виставкового залу на Кацарській, 20 у Харкові. Доставляємо та монтуємо дверні конструкції. Пропонуємо великий вибір в наявності та на замовлення. Лояльні ціни, система знижок для постійних клієнтів.